Areál 

Tělovýchovné jednoty Vidnava

 

Sportem ke zdraví ! 

 

mobil 736619101

 

Vidnava je městem s historickou zástavbou která je právem zahrnuta do památkové zóny.

Leží v podhůří Jeseníků má kolem 1200 obyvatel a po zastavení místní "šamotky" patří z hlediska životního prostředí k oáze civilizace.

Turisticky atraktivní umístění mezi Rychleby a Hrubým Jeseníkem  na straně jedné a Otmuchowským a Nisským jezerem na straně druhé jí vymezuje roli přirozené  základny rekreačních sportů.

Jen málokteré město má třista metrů od náměstí dostupný les bohatý na houby, okolí poseté zatopenými lomy, kilometr na polskou hranici a jiné zajímavosti.

 Tělovýchovná jednota ukončila rekonstruci svého areálu v roce 1989 a troufáme si říct, že máme k dispozici jeden z nejhezčích sportovních stánků v širokém okolí.

Mimo běžné účasti ve sportovních soutěžích je TJ Vidnava organizátorem řady akcí pro příchozí. Oblíbené akce jsou lyžařský běh Vidnavskou kaolinkou, Velikonoční kros, Vidnavský triatlon a tři volejbalové turnaje. Standartem pro registrované je fotbalový Memoriál Stanislava Marka.

Areál TJ je vhodným místem pro soustředění, rekreační sporty a výchozí základnou pro turistiku. Dobré jméno také získal v zábavě svými karnevaly. 

Přesvědčte se osobně !

Provozní ředitel:

 Petr Škrabal, Mírové náměstí 62

790 55 Vidnava

mobil 736619101 

Desing by Karel Pechanec

Foto Ing.Kamil Haderka

 

 

 

 

 

V areálu je k dispozici treningové a soutěžní travnaté hřiště. Fotbálek si můžete také dát na víceúčelové asfaltové ploše. 

Volejbal je možno hrát na antukovém kurtu.  V 2.pololetí 2001  ukončená stavba nové tělocvičny ZDŠ, asi 500 m od areálu, poskytuje soutěžní podmínky.

V našem areálu se nacházejí dva tenisové kurty. Je možno hrát také na asfaltu a v tělocvičně ZDŠ.

Areál je startovním místem Kaolinky i krosu a tak jsou v bezprostředním okolí vhodné tratě pro přespolní běh. Koupání je možné mimo okolní lomy ve vzorně udržovaném koupališti ve Velké Kraši asi 3 km vzdáleném. Na "malém"školním asfaltovém hřišti lze hrát házenou, tu předpokládá i nová tělocvična, navíc i basketbal, snadno dostupné je kvalitně zařízené FIT-CENTRUM, nechybí SAUNA. 

Areál má sociální zařízení s kapacitou 60 sportovců, vlastní bufet v klubovně i venkovní zařízení  pro kulturní akce. Ubytování je možné v Charitním domě ve Vidnavě, na Habině ve Velké Kraši (asi 3 km) a omezeně i přímo v areálu.